Masters ARENA SLOVAKIA SWIMMING MASTERS CUP 2019 v Košiciach

Masters ARENA SLOVAKIA SWIMMING MASTERS CUP 2019 v Košiciach

V dňoch 6. – 7. júla 2019 KOMUNITA PLÁVANIA MASTERS – TURČIANSKI VLCI o.z. Martin uskutoční v plaveckom areály Kúpaliska Červená hviezda Košice, v úzkej spolupráci so ŠPORTOVÝM KLUBOM POLÍCIE KOŠICE a SLOVENSKOU ASOCIÁCIOU PLAVECKÝCH ŠPORTOV MASTERS v troch pretekárskych poldňoch  Medzinárodné letné plavecké preteky Masters ARENA SLOVAKIA SWIMMING MASTERS CUP 2019.

Dvoch predchádzajúcich ročníkov sa zúčastnilo vyše 400 plavcov kategórie Masters, z vyše 100 klubov a 10 krajín Európy. Okrem množstva národných rekordov sa na týchto plaveckých pretekoch, usporiadaných doteraz v prestížnom športovom areály X-bionic sphere v Šamoríne, prekonal aj jeden EURÓPSKY a jeden SVETOVÝ rekord! Plavecké preteky majú každoročne za cieľ, nielen zorganizovať plavecké preteky Masters na vysokej medzinárodnej, športovej a spoločenskej úrovni, ale ich súčasťou je aj realizácia PROJEKTU – CECHOSLOVAKIA SWIMMING MASTERS HISTORY. Projekt je nevšedný svojim charakterom a zameraním. Ponúka možnosť vzájomného prepojenia a pomoci pri realizácii medzinárodnej propagácii histórie klubového plávania, predovšetkým však jej významných osobností – plavcov, trénerov a funkcionárov.

Rok 2019 sa bude niesť v znamení osláv 100. výročia založenia ČsAPS – Československého amatérskeho plaveckého zväzu a v Košiciach je čo prezentovať, s čím sa popýšiť pred svetom. V pláne sú rôzne exhibície „starých“ pánov vo vodnom póle, synchronizované plávanie a večerné plávanie najstarších plavcov z Košíc.

Ambasádorkou celého podujatia je Košičanka Zuzana Jusková, prvá a zatiaľ jediná Slovenská ženská plavecká premožiteľka svetoznámeho kanálu La Manche, v najlepšom Slovenskom čase medzi mužmi aj ženami. V rámci podujatia sa uskutoční ZBIERKA „Útok na Gibraltársky prieliv“, nad ktorou prevzal záštitu prezident Slovenského olympijského a športového výboru pán Anton Siekel.

Ozdobou večerného Galaprogramu bude vystúpenie sólistky opery ŠD v Košiciach Michaely Várady. V programe budú zakomponované aj odovzdávania ocenení významným osobnostiam – bývalým a súčasným športovcom, trénerom a funkcionárom košického plávania a vodného póla a výťažok zo zbierky – šek pre Zuzanu Juskovú.

Aj práve preto padlo rozhodnutie presunúť toto významné podujatie zo Šamorína do Košíc. A samozrejme kvalitne zrekonštruovaný plavecký areál Kúpaliska Červená Hviezda, ktorý spĺňa tie najvyššie medzinárodné parametre, a to že je národnou kultúrou pamiatkou podčiarkuje celkovú myšlienku projektu. Letisko, výborné železničné a autobusové spojenia, dostatočné ubytovacie kapacity v rôznych cenových kategóriách, technické zázemie … ale predovšetkým plaveckí nadšenci, odborníci a funkcionári sú prísľubom a garanciou úspešnej a vydarenej akcie.

Záštitu nad týmto prestížnym podujatím prevzal primátor mesta Košice Ing. Jaroslav Polaček a predseda Košického samosprávneho kraja Ing. Rastislav Trnka.

Close Menu